Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Одеський припортовий завод відновив роботу після простою, що тривав понад рік

Одеський припортовий завод (ОПЗ) запустив виробництво аміаку та карбаміду після простою, який тривав більше року. Про це повідомив заступник директора підприємства Микола Щуриков.
«Після більш ніж річного простою Одеський припортовий завод почав запуск виробництва аміаку та карбаміду. І хоча попереду ще декілька днів нервувань, можна сказати, що ми на фінішній прямій», — повідомив Щуриков. Виробництво ОПЗ відновлює на умовах угоди про переробку давальницької сировини з компанією «Агро Газ Трейдинг». Це дозволить заводу отримувати по 60 мільйонів кубометрів газу щомісяця.

Зазначимо, що ОПЗ не працював понад з квітня 2018 року через порушення договору про переробку давальницької сировини компанією «Всеукраїнська енерго компанія». На інших умовах ОПЗ запустити не можуть через накопичену мільярдну заборгованість за газ перед Нафтогазом та компанією олігарха Дмитра Фірташа.

Зазначимо, що у липні 2018 року Верховний суд постановив не стягувати з ОПЗ 6,7 мільярда гривень боргу на користь компанії Фірташа та відправив цю справу на повторне слухання.
Борги Одеського припортового заводу перед компанією українського олігарха Дмитра Фірташа складають близько 250 мільйонів доларів. Саме вони стали причиною невдалих спроб приватизації ОПЗ у минулому.
10 травня 2018 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшов Одеський припортовий завод.

hromadske.ua
Tags: ОПЗ, Южный
Subscribe

Posts from This Journal “ОПЗ” Tag

Comments for this post were disabled by the author