Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Кабмін затвердив новий порядок екологічних перевірок у морських портах


Уряд схвалив в редакції Мініфраструктури Порядок взаємодії АМПУ та Мінекології у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту, на виконання Закону України про єдине митне вікно. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook.
За словами Омеляна, вказаний порядок чітко розмежовує сферу відповідальності кожного з учасників і встановлює чіткий алгоритм дій кожного.

Зокрема, АМПУ, якій передані у відповідальність акваторії морських портів, моніторить їх стан та контролює скинуті забруднюючі речовини.

У разі виявлення забруднення акваторії та з метою підтвердження цього факту АМПУ викликає екологічну інспекцію для відбору проб в місці забруднення. І лише після лабораторного підтвердження факту забруднення і за наявності обґрунтованих підстав вважати, що це забруднення відбулося з судна — екологічна інспекція спільно з представниками Морської адміністрації має право піднятися на борт судна з метою взяття проб на судні.

«Таким чином, ми зупиняємо всі можливі зловживання, відновлюємо довіру та запроваджуємо дієвий контроль. Важливо, що цей документ повністю підтримується бізнесом і профільними асоціаціями. Порядок має бути!», — наголосив Володимир Омелян.

https://agronews.ua
Tags: КМУ, Порты, Экология
Subscribe

Posts from This Journal “Порты” Tag

Comments for this post were disabled by the author