Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Найбільше озеро України стрімко міліє


В озері Світязь на Волині, яке вважається найглибшим і найбільшим у країні, істотно знизився рівень води. Екологи турбуються, що озеро сильно міліє та пов’язують проблему з відсутністю опадів.

Водночас посуха торкнулася й  інших водойм в Шацькому районі.  За останні три роки вода пішла зі Світязя на півсотні метрів від берега, повідомляє ТСН. «Рівень води, такого ще жодного року не було, як в цьому, наскільки він низько впав», – зазначила керівник Шацького національного природного парку Марія Хрістецкая.

За словами начальника Шацької експлуатаційної дільниці водного господарства Івана Семенюка, вирішити ситуацію допоміг би шлюз. Але наявний вже дуже старий і дірявий, тому вода стримується мішками з піском. Однак перекривати канал не бажано, адже тоді можуть поміліти озера Луки та Перемут.

Вода йшла зі Світязя і раніше, 4 роки тому було особливо погано, оскільки зима не була сніжною, а літо без опадів. Незважаючи на це, аварійний шлюз досі не відремонтовано.

«Ця гідроспоруда ні у кого не була на балансі. Звернулися до Шацької територіальної громаи, щоб вони його взяли на баланс, і ми мали можливість профінансувати», – повідомив начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Дмитро Новохатский. У Шацькій тергромаді ж наполягають, що лише місяць тому дізналися про проблему, на її рішення виділили 50 тисяч грн з обласного екологічного фонду. Обіцяють, що до 2020 шлюз відреставрують. Втім, екологи не знають, чи допоможе це вирішити проблему обміління.

Раніше повідомлялось, що у Броварах «почервоніло» озеро. А на озері Тельбін була запущена система аерації. Вона дозволить очистити київське озеро.

Нагадаємо, актору Жану Рено, який знімається в україно-французькому фільмі «Останній крок», сподобалося озеро Синевир.

https://ua.news/ua/

Tags: Глобальные процессы, Озёра, Украина, Экология
Subscribe

Posts from This Journal “Озёра” Tag

promo moryakukrainy июль 25, 21:11
Buy for 10 tokens
Дни памяти Константина Паустовского (умер 14.07) - растянулись на целую неделю. Сначала Одесса встречала литературного секретаря Паустовского Валерия Дружбинского. Затем кают-компания «Морская библиотека Одессы» посетила Санжейский маяк, где писатель отдыхал летом 1960 года.…
Comments for this post were disabled by the author