Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

В Україні зменшується водність малих та середніх річок


На півночі України зменшення водності річок становить кілька відсотків, водночас на півдні воно може сягати половини природного стоку. Антропогенний вплив зумовив зменшення водності малих та середніх річок. Таких висновків в рамках виконання програми наукових досліджень «Стале використання водних ресурсів і меліорованих земель» дійшли науковці Інституту водних проблем меліорації НААН.​

За словами науковців, водність Дніпра у створі Каховської ГЕС зменшилася на 11,2 км3 на рік (20% від середнього по водності року стоку Дніпра, або майже 150% корисного об'єму Каховського водосховища).

Разом із тим природна водність найбільших річок залишається незмінною. Незважаючи на існування в Україні статистично значимого підвищення температури повітря на всій території, на багатьох метеостанціях спостерігається збільшення кількості опадів.

За результатами проведеного дослідження науковці розробили заходи з відновлення водності малих та середніх річок, довели необхідність відновлення ролі Полісся для підтримки водозабезпеченості Дніпра. Крім того, вітчизняними науковцями внесено пропозиції до законодавчих та нормативно-правових актів з питань управління водними ресурсами в умовах змін клімату. Зокрема — обґрунтовано доцільність пролонгації дії «Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства на період до 2021 року».

https://superagronom.com
Tags: Реки, Украина, Экология
Subscribe

Posts from This Journal “Реки” Tag

Comments for this post were disabled by the author