?

Log in

No account? Create an account

Предыдущее | Следующая публикация


На півночі України зменшення водності річок становить кілька відсотків, водночас на півдні воно може сягати половини природного стоку. Антропогенний вплив зумовив зменшення водності малих та середніх річок. Таких висновків в рамках виконання програми наукових досліджень «Стале використання водних ресурсів і меліорованих земель» дійшли науковці Інституту водних проблем меліорації НААН.​

За словами науковців, водність Дніпра у створі Каховської ГЕС зменшилася на 11,2 км3 на рік (20% від середнього по водності року стоку Дніпра, або майже 150% корисного об'єму Каховського водосховища).

Разом із тим природна водність найбільших річок залишається незмінною. Незважаючи на існування в Україні статистично значимого підвищення температури повітря на всій території, на багатьох метеостанціях спостерігається збільшення кількості опадів.

За результатами проведеного дослідження науковці розробили заходи з відновлення водності малих та середніх річок, довели необхідність відновлення ролі Полісся для підтримки водозабезпеченості Дніпра. Крім того, вітчизняними науковцями внесено пропозиції до законодавчих та нормативно-правових актів з питань управління водними ресурсами в умовах змін клімату. Зокрема — обґрунтовано доцільність пролонгації дії «Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства на період до 2021 року».

https://superagronom.com

МЕТКИ Поиск:

Posts from This Journal by “Реки” Tag

ИНФА О БЛОГЕ

Лого Простое
moryakukrainy
Моряк Украины

МЕТКИ Поиск

Календарь

September 2019
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Powered by LiveJournal.com
Designed by Tiffany Chow