Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Туреччина відкрила наукову станцію в Антарктиці


Туреччина відкрила власну тимчасову наукову базу в Антарктиці на острові Хорсшу.Про це повідомляє агентство Anadolu. «Наукова станція в Антарктиці має величезне значення для Туреччини. На ній створено всі умови для турецьких дослідників, що подолали шлях в 14 тисяч кілометрів. Станція буде функціонувати в літній сезон протягом трьох років (2019-2022 роки - ред.)», - сказала керівник третьої турецької наукової експедиції в Антарктику Бурдж Озсой.


Три модулі вагою шість тонн було доставлено на острів за допомогою барж, човнів Zodiac і гелікоптерів. На їх встановлення пішов тиждень.
Станція створена в рамках проекту будівництва турецької наукової бази в Антарктиці.

Як повідомляється, будівництво станції необхідно для того, щоб Туреччина змогла отримати статус країни-консультанта в системі Договору про Антарктику.
За словами керівника експедиції, будівництво станції велося в суворій відповідності до умов Системи Договору про Антарктику, тобто без шкоди для навколишнього середовища, флори і фауни континенту.

Учасники третьої турецької антарктичної наукової експедиції досягли Південного полярного кола четвертого лютого.Читайте також: В Антарктиді може відколотися айсберг, як два Нью-Йорка – NASA

Експедиція організована під патронажем адміністрації президента Туреччини та за підтримки Міністерства промисловості і технологій Туреччини.
Активну підтримку експедиції надали Стамбульський технічний університет і Центр полярних досліджень PolReC. До складу експедиції входять 25 осіб - 17 турків і вісім громадян інших країн.

Фото: АА

Tags: Антарктика, Турция
Subscribe

Posts from This Journal “Антарктика” Tag

promo moryakukrainy march 26, 21:24
Buy for 10 tokens
На 65 лет растянулась вахта начальника Воронцовского маяка. Истории об исчезающих профессиях, а также, об облачном прошлом и туманном настоящем одного из самых уникальных занятий на свете. «21 марта 1956 года я был принят на Воронцовский маяк. Мне было 22 года и 3 месяца. Но, не…
Comments for this post were disabled by the author