Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Вчені виявили сліди битви акули з літаючим динозавром


Викопні свідчення відкрили сцену древньої битви між акулою кретоксиріною і літаючої рептилією, яку називають птеранодоном.
Більше 80 мільйонів років тому риба перемогла ящура, йдеться в статті Live Science, передає НВ.

Вчені з США наприкінці грудня поділилися розповіддю про цікаве викопне: частину скелета пізньомелового птеранодона з зубом акули довжиною майже 1 дюйм (24 міліметра) в шийних хребцях. Можливо, птеранодон, який літав над морем, став жертвою нападу акули.

Звичайно, дослідники написали, що історія може бути трохи більш приземленою. Можливо, акула просто знайшла плаваючий труп птеранодона. У будь-якому випадку, подібна скам'янілість - це рідкісне свідчення про зіткнення моря і неба за часів динозаврів.

"У нас є прямий доказ того, що акула великого розміру з'їла шматок великої літаючої рептилії більше 80 мільйонів років тому. Це досить круто", - сказав співавтор дослідження Майкл Хабіб, палеонтолог з Медичної школи Кека Університету Південної Каліфорнії.

Зуб належав акулі виду під назвою Cretoxyrhina mantelli, який зараз вимер. Акули цього виду могли вирости до 7 метрів, але, виходячи з розміру зуба, Хабіб і його колеги підрахували, що риба, яка вкусила птеранодона, була близько 2,5 м в довжину.

На думку авторів роботи, птеранодони вміли сідати на воду і злітати з неї. У той же час, на думку фахівців, на поверхні води вони були досить незграбні, і зліт займав у них багато часу. Тобто ящери злітали досить повільно, щоб акула могла зловити таку здобич, але при цьому сама риба повинна була бути дуже швидкою. До речі, сучасним акулам іноді теж вдається зловити птахів, які сідають на воду.

Скам'янілість зі зубом виставлена ​​на загальний огляд в Музеї природної історії округу Лос-Анджелес, але вона була знайдена в Канзасі. Вид птеранодона в цій знахідці невідомий, але, швидше за все, він жив від 86 до 83 мільйонів років тому. Це була велика тварина з розмахом крил близько 5 метрів в поперечнику.

"Вивчення поведінки цих тварин важливо для розуміння життя на Землі протягом довгого часу: наприклад, тепер ми знаємо, що акули полювали на тварин, що літають ще 80 мільйонів років тому", - наголосив Майкл Хабіб.


Автор: Андрій Стадник
/moryakukrainy
Tags: Археология
Subscribe

Posts from This Journal “Археология” Tag

promo moryakukrainy march 26, 21:24
Buy for 10 tokens
На 65 лет растянулась вахта начальника Воронцовского маяка. Истории об исчезающих профессиях, а также, об облачном прошлом и туманном настоящем одного из самых уникальных занятий на свете. «21 марта 1956 года я был принят на Воронцовский маяк. Мне было 22 года и 3 месяца. Но, не…
Comments for this post were disabled by the author