Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Неподалік Херсону археологи знайшли древні кораблі

У річці Дніпро неподалік Херсону археологи знайшли 2 середньовічні дерев‘яні кораблі, датовані сімнадцятим століттям, які, ймовірно, могли належати балтійським країнам або Туреччині. Один корабель зроблений із соснових дощок: завдовжки 40 метрів, і 12 – завширшки. Друге судно дубове, вдвічі менше, передає 24 канал. Це міг бути якийсь турецький караван, який рухався в якусь із турецьких фортець, але не дійшов. Вони загинули в якихось надзвичайних обставин.

Наприклад, це могла бути сутичка з запорожцями чи якась раптова нічна атака, – розповів керівник експедиції Дмитро Кобалія. Поки доля знахідок – під питанням, адже, аби розкопати кораблі, підняти їх та реставрувати потрібні мільйони. Та й зберігати їх немає де. Необхідно відповідне приміщення, де всі ці кораблі можна буде показувати, демонструвати.
Хоча ми все говоримо про музей кораблів, але це міф, – зазначив Дмитро Кобалія. Повноцінне підводне дослідження знайдених кораблів запланували на наступний рік.

Поки ж з них підняли уламки посуду, корабельну фурнітуру та маленьку глиняну люльку. Найяскравіша подібна знахідка – це, звичайно що, люлька. Це така цікава знахідка, і вона в ідеальному стані, не дивлячись, що була 300 років під водою, – прокоментував історик В’ячеслав Зайцев. Тим часом, десяток древніх суден і човнів піднятих з Дніпра у роки незалежності, нині стоять у тісному металевому ангарі. Про музей національного судноплавства – такий, як у Швеції чи Британії науковці поки що лише мріють.

 http://expres.ua/
Tags: Находки
Subscribe

Posts from This Journal “Находки” Tag

promo moryakukrainy march 26, 21:24
Buy for 10 tokens
На 65 лет растянулась вахта начальника Воронцовского маяка. Истории об исчезающих профессиях, а также, об облачном прошлом и туманном настоящем одного из самых уникальных занятий на свете. «21 марта 1956 года я был принят на Воронцовский маяк. Мне было 22 года и 3 месяца. Но, не…
Comments for this post were disabled by the author