Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Мільярди років тому Австралія та Канада були єдиним континентом


Австралія та Канада \ Gif NewWest Media
Австралійські геологи знайшли на території Австралії зразки мінералів циркону, характерні для поверхні Канади. Ці підстави відродили гіпотезу — Австралія та Канада колись були однією землею.
Про це вчені повідомили у статі журналу "Geology". Теорія зв'язку між двома континентами висувалася геологами ще 50 років тому. Фахівці того часу вважали, що понад 2 мільярди років тому існував стародавній суперконтинент Родинія. Він поєднував у собі майже увесь тогочасний суходіл Землі та омивався єдиним океаном — Міровією. Але доказів для підтвердження цієї гіпотези на той час не існувало.
Нещодавно австралійські геологи на власному материку знайшли зразки мінералів циркону. Знахідку відшукали у північно-східному штаті Квінсленд, біля Джорджтауна. Кристали виявилися нехарактерними для території Австралії. Тому фахівці повернулися до теорії суперконтиненту та порівняли знайдені зразки з мінералами циркону на території Канади.

Геологи вважають, виступ Джорджтауна понад 2 мільярди років тому лежав на дні Чорного моря. Останнє належало території Північної Америки. Потім виступ відколовся та поєднався з містом Маунт-Айза, яке нині є частиною штату Квінсленд.

"У районі Маунт-Айзи сьогодні є невеликий гірський хребет, утворений, мабуть, під час цього зіткнення. У ході еволюції суперконтиненту Родинії потім з'єдналися Європа та Азія, сформувалися Уральські гори", — зазначає дослідник Адам Нордсван.

За допомогою цих даних, вчені наблизилися до розгадки таємниці існування суперконтинентів та їх розташування мільярди років тому. На думку геологів, це може посприяти розумінню алгоритму зміщення літосферних плит. Такий досвід допоможе передбачити подібні катаклізми у майбутньому.

https://ua.newwest.media

Tags: Австралия, Канада
Subscribe

Posts from This Journal “Канада” Tag

promo moryakukrainy july 25, 21:11
Buy for 10 tokens
Дни памяти Константина Паустовского (умер 14.07) - растянулись на целую неделю. Сначала Одесса встречала литературного секретаря Паустовского Валерия Дружбинского. Затем кают-компания «Морская библиотека Одессы» посетила Санжейский маяк, где писатель отдыхал летом 1960 года.…
Comments for this post were disabled by the author