Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

Кожен другий молодий українець хоче переїхати на постійне місце проживання за кордон

Про такі загрозливі тенденції свідчить дослідження “Динаміка міграційних настроїв українців”, яке провела соціологічна група “Рейтинг”. Враховуючи запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, це ще більше насторожує. Так, сам по собі безвіз - туристичний і не передбачає права на працевлаштування українців, але він дуже спрощує українцям пошук роботи в ЄС. Крім того, деякі держави, зацікавлені в українських працівниках, фактично поширили дію безвізу і на трудових мігрантів.

- Порівняно з минулим роком кількість українців, які б хотіли переїхати за кордон на постійне місце проживання, зросла з 30% до 35%, - коментує заступник директора соціологічної групи “Рейтинг” Любомир Мисів.

- Натомість 61% опитаних заявили, що не хотіли б виїжджати за кордон на постійне місце проживання. Цікаво, що найбільше тих, хто хотів би змінити місце проживання, - серед мешканців західний областей - 41%.

Водночас у інших регіонах цей відсоток приблизно однаковий і становить трохи більше як 30%. Серед молоді (18 - 35 років) кількість тих, хто має бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон, - 54%.

Натомість серед старшого покоління таких лише 19%. Молодь дещо частіше за інших називає причинами бажання емігрувати брак роботи та можливостей для самореалізації в Україні, старші люди - відчуття небезпеки та погану медицину.

Трохи більше тих, хто висловлює бажання емігрувати, - серед осіб з вищою освітою та заможніших. Водночас слід звернути увагу, що серед людей, які вже працювали за кордоном, кількість потенційних мігрантів менша, ніж серед тих, хто тільки прагне знайти за кордоном роботу. - Скільки ж українців нині хотіли б тільки тимчасово працювати за кордоном?

- Про це заявили 44% опитаних. Тут є істотна різниця у вікових категоріях: серед молоді тих, хоче знайти роботу за кордоном, - 68%, серед осіб середнього віку - 52%, а серед старших людей - 20%. Молодь бажає реалізуватися в професії та здобути досвід у міжнародних компаніях, старші люди мріють про кращий соціальний захист.

Цікаво, що ті, хто хоче працювати за кордоном, але ще там не були, причиною свого бажання назвали високий рівень зарплати.

А ті, хто вже побував на заробітках, частіше покликалися на кращі умови праці. - У яких саме країнах найбільше хочуть працювати українці? - Найбільше у Німеччині - 37%, у Польщі - 26% і в США та Канаді - відповідно 22 і 21%. Також у Чехії, Італії, Великій Британії, Франції, Швеції, Ізраїлі, Іспанії та Нідерландах.

Крім того, 6% українці працювали б у Росії, таке бажання висловили здебільшого опитані на Сході України. 70% опитаних хочуть, щоби їхні діти чи внуки навчалися за кордоном.

Найбільше - у Німеччині (34%). Велику Британію обрали 29% опитаних, а США - 25%. І ще один цікавий нюанс - 35% українців хотіли б мати другий паспорт, тоді як дві третини опитаних заявили, що не хотіли б мати подвійного громадянства. Найбільше українці прагнуть громадянства країн ЄС.


http://expres.ua/news
Tags: Глобальные процессы, Работа
Subscribe
promo moryakukrainy march 26, 21:24
Buy for 10 tokens
На 65 лет растянулась вахта начальника Воронцовского маяка. Истории об исчезающих профессиях, а также, об облачном прошлом и туманном настоящем одного из самых уникальных занятий на свете. «21 марта 1956 года я был принят на Воронцовский маяк. Мне было 22 года и 3 месяца. Но, не…
Comments for this post were disabled by the author