Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

У Польщі хочуть змінити закон про працевлаштування іноземців


На розгляд польського Сейму надійшов новий законопроект про працевлаштування іноземців. Крім іншого, він передбачає введення обмежень на видачу дозволів на роботу і тимчасове проживання іноземців у Польщі. Чи торкнеться нововведення мігрантів з України і Білорусі, і як вплине на їх, і без того, нелегке життя в Польщі? Про це розповідає yavp.

Чого хочуть поляки?

Представники бізнесу і влади в один голос заявляють: Польщі не вистачає робочих рук. Це доводять і численні дослідження про стан справ на ринку праці. Наприклад, за даними Головного статистичного управління (пол. GUS) народному господарству країни бракує 120 тисяч працівників. За прогнозами в наступні 20 років Польща потребуватиме 5 млн осіб працездатного віку. Здавалося б,  час урядові країни задуматися про залучення свіжих ресурсів та спростити процедури працевлаштування іноземців, раз своїх бажаючих мало.

Але в світлі останнього проекту закону про працевлаштування іноземних громадян, спрямованого на розгляд до Сейму, здається, що життя трудових мігрантів в Польщі може не те що не спроститися, але навіть істотно ускладнитися.

Чи існують приводу для хвилювання та навіщо взагалі польському уряду запроваджувати подібні нововведення, розбиралися разом із фахівцями декількох фірм, що працюють у сфері працевлаштування.

Що передбачає законопроект?

Проект закону, який вже знаходиться в Сеймі, передбачає введення контролю міністра внутрішніх справ над ринком праці, зокрема там, де працевлаштовані іноземці. Якщо закон буде прийнятий, то кількість видаваних дозволів на проживання і роботу має бути лімітованою та залежатиме від воєводства, галузі та виду діяльності фірми.

Якщо країна має потребу в трудових мігрантах, то як пояснити появу нового законопроекту, і чи торкнутися зміни українців і білорусів?

"До сих пір кількісних обмежень щодо працевлаштування іноземців не було. Безумовно, будь-які зміни в законодавстві торкнутися претендентів з України, тому що представники цієї країни є найчисленнішою групою мігрантів у Польщі. Білоруси, за статистикою, друга подібна група.

Поки всі імплементовані урядом ініціативи говорять про те, що влада намагається навести порядок на ринку працевлаштування іноземців, а не вплинути на їх число в бік скорочення. У минулому році робочі візи отримали понад 1 млн 300 тис українців і це свідчить про те, що існує двостороння зацікавленість у співпраці як з боку Польщі, так і з боку українських громадян.

Тим більше, що українці і білоруси не створюють конкуренції полякам, приїжджаючи тільки на ту роботу, на яку раніше не знайшлося польських кандидатів". - коментує можливість нововведень менеджер по персоналу кадрового агентства Ancor Хуберт Войчеховський (пол. Hubert Wojciechowski).

"Новий законопроект передбачає введення обмежень на роботу для іноземців, що само по собі є непоганою ідеєю. Дійсно, хвиля імміграції, з якою ми зіткнулися, потребує регулювання. У багатьох секторах польського ринку спостерігається нестача персоналу, але є і галузі, в яких подібні проблеми відсутні". - вважає Кжіштоф Інглот (пол. Krzysztof Inglot) президент компанії Personnel Service.

А як зараз?

Утім, іноземцям в Польщі не звикати, вважає фахівець з персоналу компанії IT- Progres Анна Рубінович (пол. Anna Rubinowicz). Уже зараз процес отримання дозвільних документів від польських державних установ з непростого перейшов в розряд практично нездійсненного. Представники компаній, де працевлаштовані іноземці з країн, що не входять до ЄС, як один, скаржаться на затягування рішень з надання права на тимчасове проживання і роботу.

"Ми подали всі необхідні документи 11 місяців тому. Тепер регулярно отримуємо повідомлення від воєводства про те, що розгляду справ переноситься на більш пізній термін. У результаті, наші фахівці з України не можуть працювати в Польщі і змушені повертатися на батьківщину, як тільки закінчується строк дії заяви про намір працевлаштувати іноземця, що видається на півроку".- каже Анна.

Боятися нема чого?

Керівник Personnel Service бачить в новому законопроекті і позитивні сторони.

Новий документ передбачає спрощення процедур для іноземців, які шукають роботу в Польщі. Замість підписання контракту з польською компанією іноземному працівникові може бути надана (спеціальна - ред.) форма, заповнена роботодавцем. Це значне спрощення з точки зору дотримання необхідних формальностей .

Фахівець додає, що в новому законопроекті буде вирішена проблема необхідності виконання дослідження ринку праці, з якою стикаються польські роботодавці сьогодні. Справа в тому, що за діючими нормами, потрібно довести, що на вакантну посаду, куди хочуть взяти іноземця, не претендують кандидати з польським громадянством. Новий проект передбачає введення переліку фахівців,  яких  польський ринок потребує найбільше.

"Завдяки цьому люди з необхідними навичками не повинні будуть доводити, що на це робоче місце не претендують поляки. Це також полегшить всю процедуру". –підсумовує Кжіштоф Інглот.

http://svitua.com.ua

Tags: Польша, Работа
Subscribe

Posts from This Journal “Польша” Tag

promo moryakukrainy march 26, 21:24
Buy for 10 tokens
На 65 лет растянулась вахта начальника Воронцовского маяка. Истории об исчезающих профессиях, а также, об облачном прошлом и туманном настоящем одного из самых уникальных занятий на свете. «21 марта 1956 года я был принят на Воронцовский маяк. Мне было 22 года и 3 месяца. Но, не…
Comments for this post were disabled by the author