Моряк Украины (moryakukrainy) wrote,
Моряк Украины
moryakukrainy

«НІБУЛОН . Рубіж у двадцять тисяч пасажирів подолано!


Старт регулярних водних пасажирських рейсів компанією «НІБУЛОН» був даний лише цієї весни, а насолодитися прогулянкою на легендарних «ракетах» на сьогоднішній день вже змогли більше 20 000 чоловік!

Зокрема, регулярними пасажирськими рейсами вже перевезено більше 10 000 пасажирів, із них більше 8 000 людей – на Кінбурнську косу. Коса до цього часу завжди вважалася важкодоступним туристичним маршрутом. І цього літа багато хто вперше відвідав унікальний природний заповідник, адже раніше для них це було неможливо (мало хто хотів би розпочати свій відпочинок, добираючись туди на перекладних, сумнівними плавзасобами, що стають у морі за кілька десятків метрів від берегу, а далі – по пояс у крижаній воді). Набагато краще – з комфортом на високошвидкісній «ракеті».

Як у дитинстві. До спеціально обладнаного цивілізованого причалу.
«Хочеться подякувати компанії «НІБУЛОН» за те, що тепер ми, миколаїці, можемо купатися у чистій морській воді на березі Кінбурна, – розповідає Віталій, який у вівторок разом зі всією родиною вперше побував на Кінбурнській косі. – Завжди мріяли тут побувати, але спосіб добратися до коси завжди був незручним. Відпочинок має бути комфортним і якісним, тому ми вдячні компанії «НІБУЛОН» за таку можливість».
20 000 чоловік – це і благодійні рейси по Дніпру для дітей, учасників АТО, громадських активістів, волонтерів, правозахисників та інших, які «НІБУЛОН» здійснює з метою привернути увагу до проблем річкової галузі та для популяризації пасажирських перевезень у Києві, Каневі, Кременчуці, Черкасах та інших містах України.
Сьогодні компанія «НІБУЛОН» повернула моду на водні пасажирські перевезення. Водний транспорт знову стає популярним та улюбленим серед пасажирів.
* * *
Насправді нова історія річкових перевезень в Україні розпочалася ще рік тому, але тоді цього ніхто не помітив.
Початок 2016 року. Генеральний директор компанії «НІБУЛОН» заявляє про наміри відродити пасажирське судноплавство українськими річками. До його задумів дехто ставиться скептично, але для більшості людей, заклопотаних економічними проблемами та війною, ця новина залишається поза увагою. Незважаючи на це, «НІБУЛОН» не залишає своїх задумів…

Час іде. Фахівці компанії розпочинають вивчення та аналіз можливостей організації регулярних пасажирських водних перевезень в Україні. А вже восени «НІБУЛОНівський» флот поповнюється пасажирськими суднами на підводних крилах типу «Восход» (у народі — «ракета»), збудованих на замовлення Нідерландів, під українським прапором і з гордою назвою «НІБУЛОН-Експрес». Вже відома і дата старту регулярних пасажирських перевезень – весна 2017 року.

Тим часом, поки всі чекають на офіційний старт регулярних рейсів, Олексій Вадатурский вирішує зробити великий подарунок для миколаївців, які все частіше обговорюють можливу появу на українських річках легендарних «ракет»: два дні безкоштовних прогулянок Південним Бугом на нових пасажирських суднах компанії «НІБУЛОН». 19 та 20 листопада 2016 року компанія влаштувала справжнє свято для рідного міста: смаколики, розважальна програма з артистами, конкурсами та пам’ятними подарунками, а також можливість відвідати з оглядовою екскурсією інші судна вантажного флоту компанії – буксир «Кременчуцький», що минулого року був збудований на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН», та несамохідне судно. Насолодитися прогулянкою на легендарних «ракетах» прийшли більше 2 000 чоловік. Із десятої ранку кожні півгодини від причалу річвокзалу відходили повністю заповнені охочими теплоходи – загалом понад 20 рейсів тільки за два дні!

Напередодні цього також було здійснено перший рейс судна «НІБУЛОН Експрес» з головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком, миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем, головою Миколаївської облради Вікторією Москаленко, черкаським міським головою Анатолієм Бондаренком, вознесенським міським головою Віталієм Луковим та новоодеським міським головою Олександром Поляковим.

І ось травень 2017 року. Старт регулярних водних пасажирських рейсів. Мало не найочікуваніша подія весни. Першими новим видом транспорту до Миколаєва скористалися жителі міста Вознесенськ, де 13 травня за участі голови міської ради Віталія Лукова, який зробив усе для того, щоб організувати перевезення пасажирів по Південному Бугу до Миколаєва, компанія «НІБУЛОН» запустила регулярні пасажирські перевезення за маршрутом «Вознесенськ – Ковалівка – Нова Одеса – Миколаїв». А вже 6 червня голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко разом з Олексієм Вадатурським особисто вручили квитки на ракету до Вознесенська дітям, чиї батьки захищають Україну в зоні АТО.

Не менш урочистим було відкриття регулярних пасажирських перевезень річкою і в Херсоні. Пасажирів у Херсоні гостинно зустріли голова Херсонської ОДА Анадрій Гордєєв та голова міської ради Володимир Миколаєнко, які особисто займалися проблемою організації пасажирських перевезень та належної причальної інфраструктури.

А вже 13 червня перше судно на підводних крилах причалило до Кінбурнської коси. Таким чином, дві області – Миколаївська і Херсонська – заявили про початок регулярних пасажирських рейсів на «ракетах» на цю унікальну смужку суші між морем і лиманом.
І хоча, зізнаємося чесно, організація цього процесу дещо затягнулася через довготривалі погодження з державними органами влади, а також необхідність організації належного рівня причальної та берегової інфраструктури, засилля нелегальних перевізників, адже для нас на першому місці завжди була і залишається безпека пасажирів, ми вдячні тим, хто щиро та активно сприяв втіленню в життя цього проекту, хто з розумінням і відповідальністю поставився до соціальної ініціативи компанії з відродження пасажирських річкових перевезень.
До речі, незважаючи на неодноразові звернення голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка та особисто генерального директора компанії «НІБУЛОН» до ДП «Адміністрація морських портів України», сьогодні, у двадцять першому сторіччі в європейській країні, наше пасажирське судно поки що не може заходити до портового пункту в м. Очаків у зв’язку з відсутністю сертифікованих та належним чином обладнаних причалів (!).

Взявшись за відродження пасажирського судноплавства, наша компанія взяла на себе і додаткове фінансове навантаження. Незважаючи на те, що цей проект є проявом соціальної відповідальності компанії «НІБУЛОН», в який не закладено прибуток, фахівці компанії збудували та встановили спеціальний плавучий причал для швартування пасажирських суден на підводних крилах вартістю 5 млн грн для організації належного рівня причальної інфраструктури на Кінбурнській косі. Ця споруда має всі необхідні погодження і дає можливість не порушувати екосистему та зберегти біорізноманіття національного природного парку «Білобережжя Святослава», а також створити комфортні умови для пасажирів.
* * *
Такі звичні у Європі, для українців високошвидкісні пасажирські судна стали справжнім дивом і найочікованішою подією весни.
Це емоції, а що на ділі? 20 000 чоловік – це 400 великих автобусів, знятих з трас національного значення. Або 2 000 маршрутних таксі. В планах нашої компанії у 2017 році загалом перевезти 25 000 пасажирів.

Ми робимо дуже велику справу для всієї України. Пасажирські перевезення – нова галузь для компанії «НІБУЛОН» і не наш основний вид діяльності, а скоріше соціальний проект, і ми разом з вами вчимося і робимо їх краще. Переважну більшість ваших зауважень ми намагаємося врахувати, впроваджуючи зміни в розклад діючих маршрутів, графіків руху, систему бронювання квитків та сервіс обслуговуваня. Ми хочемо бути краще і закликаємо до цього і наших пасажирів. Адже комфорт і позитивні емоції від подорожі залежать від кожного пасажира. Водний транспорт – не місце для вживання алкогольних напоїв, нетверезих суперечок, гучних розмов. Будь ласка, ставтеся з повагою один одного!

Поодинокі спроби дискредитації нашої ініціативи та компанії «НІБУЛОН» в цілому шляхом поширення негативних чуток нас не лякають. Ми не зійдемо зі шляху розвитку водного транспорту в Україні та впровадження легальних і цивілізованих пасажирських перевезень до чарівних куточків нашої країни!

З цією метою наша компанія веде повномасштабну реконструкцію суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» таким чином, щоб розмістити на його території дві потокові лінії – для пасажирського і спеціалізованого флоту, а також торгових суден. Ми маємо намір виготовляти власні пасажирські судна нового покоління на підводних крилах і невеликі пасажирські лайнери, щоб розвивати водні перевезення між насаленими пунктами на Дніпрі, а також між великими українськими містами на березі Чорного моря. І ми це зробимо!
Що необхідно від вас? Доброзичливе ставлення до ідеї компанії «НІБУЛОН» відродити водні пасажирські перевезення у непростих умовах української економіки.
* * *
І наостанок. Здійснити пасажирські рейси на суднах «НІБУЛОН Експрес» приходять всією родиною – декілька поколінь українців: ті, хто ще пам’ятає, коли водні пасажирські перевезення були регулярними, та ті, для кого це з дитинства було мрією, яка сьогодні нарешті здійснилася завдяки компанії «НІБУЛОН». За цей короткий проміжок часу ми отримали безліч позитивних відгуків, побажань та пропозицій.http://www.nibulon.com/
Tags: Нибулон
Subscribe

Posts from This Journal “Нибулон” Tag

promo moryakukrainy march 26, 21:24
Buy for 10 tokens
На 65 лет растянулась вахта начальника Воронцовского маяка. Истории об исчезающих профессиях, а также, об облачном прошлом и туманном настоящем одного из самых уникальных занятий на свете. «21 марта 1956 года я был принят на Воронцовский маяк. Мне было 22 года и 3 месяца. Но, не…
Comments for this post were disabled by the author